Postdoc vacancy in corpus linguistics (Hong Kong)

Applications are invited for a full-time postdoctoral fellowship at the Department of English, The Hong Kong Polytechnic University, as part of a project on computer-assisted language learning (CALL).

Successful candidates will contribute to the research project “Developing an intelligent tool for computer-assisted vocabulary learning from YouTube videos”, with Phoebe Lin as PI. The research group includes a computer programmer and a research assistant. The project aims at developing a tool for computer-assisted learning of English phraseology from internet social media and identifying patterns in tool users’ behaviour. The postdoctoral fellow will oversee the coding of the CALL tool and the user trial. S/he will also assist the PI in analysing patterns in tool users’ behaviour and preparing papers for publication.

The candidate should have a PhD in corpus or computational linguistics. Familiarity with phraseology (aka multiword units), computer-assisted language learning and/or programming languages will be an asset.

The term is for one year, with the possibility of an extension for another year. A competitive remuneration package will be offered, including gratuity upon completion of the second one-year contract.

Application materials should be emailed to Dr Phoebe Lin (phoebe.lin@polyu.edu.hk) with the subject line “Postdoc application”. Priority will be given to applications received by 16th April, 2016.

SHARE phần mềm Dowload và Reup Mass Video Blaster Pro FULL CRACK, Tự động UPDATE miễn phí cho anh em.

Với phần mềm này các bạn cứ download cả kênh hoặc playlist của người khác mà up lên kênh của mình nhé, đặc biệt nó tương trợ auto lấy ca biểu đạt, tag của video

Cần nhắc lại mấy điều trước khi anh em dowload :

1 - Phần mềm này mình được share, không hề can thiệp bất cứ thứ gì. GIờ mình share lại, anh em nào giỏi code cứ test, Nếu có vấn đề gì thì cảnh báo anh em. Còn bản thân mình xài thông thường. Ai cảm thấy k an toàn vui lòng không tải tránh mất tình cảm anh em.
2 - Phần mềm viết ra để tương trợ con người. bản thân nó không xấu còn cách sử dụng như thế nào thì tùy mọi người. Nói tốt nó là tốt, nói xấu nó là xấu
3 - Hãy áp dụng tool một cách thông minh, bạn sẽ thành công và có nhiều $. Youtube vẫn là mảnh đất màu mỡ cho anh em và nhiều cái ăn được nhé anh em. Mình ngộ ra khá nhiều thứ trong vài ngày gần đây. Hãy nghiên cứu trước khi làm
4 - Phần mềm ngày nay tự động update và sử dụng như bản có bản quyền, không có gì khác cả. còn bao giờ nó fix mình chịu
5 - Phần mềm không phải của mình, và mình cũng k biết crack. Cái này được share, nên nếu của ai thì các bạn có thể cảm thông. Share phần mềm nước ngoài vẫn được anh em ủng hộ. Vì nó k phải sản phẩm của việt nam. Thấy bảo nó share trên diễn đàn mũ đen
6 - Mình share miễn phí, đầy đủ file nên chỉ cần dowload về giải nén ra là làm được
7 - Hướng dẫn tự tìm google, rất nhiều bên đã có video san sớt.

8 - để ý : Các bạn tải về khi mở lên nhờ Update phần mềm hết lên nha. ko lo mất crack đâu

Link và nguồn phần mềm http://mmo.mylivevn.com/2016/07/tool-auto-downloader-vs-uploader-ca.html

Back
顶部